Kinija atidarys pirmąją nacionalinę nepakeičiamų žetonų (NFT) prekybos platformą

Kinija atidarys pirmąją nacionalinę nepakeičiamų žetonų (NFT) prekybos platformą

Kinija atidaro savo pirmąją valstybės remiamą nepakeičiamų žetonų (angl. non-fungible token arba NFT) prekybos platformą, taip iš dalies pripažindami naujosios technologijos populiarumą, kuri iki šiol teisiškai šalyje užėmė pilkąją zoną, praneša China Daily.

Naujosios NFT platformos atidarymo ceremonija bus surengta Pekine, šalies sostinėje, sausio 1 d.

Platformą valdys trys įstaigos, valstybinės ir privačios: „China Technology Exchange“ ir „Art Exhibitions China“, kurios abi yra remiamos vyriausybės, ir privati ​​bendrovė „Huban Digital“, teigiama Kinijos valstybinės žiniasklaidos pranešime.

Nepakeičiamų žetonų prekybos platforma, kurios pavadinimas verčiamas kaip „Kinijos Skaitmeninio Turto Prekybos Platforma“ (angl. China Digital Asset Trading Platform), taip pat bus naudojama prekybai skaitmeninėmis autorių teisėmis, turto nuosavybės teisėmis, bei kolekcionuojamų daiktų nuosavybės teisėmis.

Remiantis pranešimu spaudoje, pagrindinė platformos blokų grandinės technologija (angl. blockchain) ant kurios buvo sukurta nacionalinė NFT prekybos platforma pavadinta „Kinijos Kultūrinės Apsaugos Grandine“ (angl. China Cultural Protection Chain).

Pastaruosius dvejus metus, NFT žetonai buvo populiarūs tarp Kinijos prekybininkų, tačiau ne taip smarkiai, kaip likusiame pasaulyje. Verta paminėti, kad pagal šalies įstatymus NFT Kinijoje negalima įsigyti naudojant kriptovaliutas, be to, šalyje jie vadinami ne NFT, o skaitmeniniais kolekcionuojamais daiktais (angl. digital collectibles).

Šiuo metu Kinijoje skaitmeniniais meno kūriniais (taip dar vadinami nepakeičiami žetonai) prekiaujama tik griežtai reguliuojamose platformose. Anksčiau šį mėnesį Kinijos teismas nusprendė, kad skaitmeninis turtas turi panašias nuosavybės teises kaip ir prekės parduodamos elektroninėse parduotuvėse. Tai laiokoma svarbiu jų apsaugos žingsniu ir NFT populiarumo augimo priežastimi šalyje.

Dar nežinai kas yra nepakeičiami žetonai (NFT)? Sužinok:

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas