Ministrės pirmininkės Giorgios Meloni naujajame įstatymo projekte taip pat numatyta paskata tiems, kurie deklaruoja kriptovaliutą mokesčių tikslais.
Remiantis nauju biudžetu, kuris ketvirtadienį sulaukė parlamento pritarimo, kriptovaliutų prekeiviams Italijoje nuo 2023 m. bus taikomas 26% kapitalo prieaugio mokestis.
Italijos ministrės pirmininkės Meloni 2023 metų ekspansiniame biudžete, kuris buvo priimtas skubos tvarka 2022 metų pabaigoje. Biudžete taip pat numatyta 21 milijardo eurų (22,3 milijardo dolerių) mokesčių lengvatų, skirtų padėti įmonėms ir namų ūkiams, susiduriantiems su energijos krize, pranešė Coindesk.
Italijoje, kur kriptovaliutos (tokios kaip pvz. bitkoinas), iš esmės nereglamentuojamos, 387 puslapių biudžetas įteisina kriptovaliutų turtą, apibrėžiant juos kaip „skaitmeninį vertės ar teisių atvaizdavimą, kurį galima perduoti ir saugoti elektroniniu būdu, naudojant paskirstytos knygos technologiją ar panašią technologiją“.
Italijos (ir pastaruoju metu Portugalijos) žingsnis įvesti kapitalo prieaugio mokestį kriptovaliutams įvyksta prieš įgyvendinant Europos Sąjungos kriptovaliutų aktyvų rinkų (MiCA) reglamentą, kuris žada licencijavimo sistemas ir griežtus veiklos reikalavimus kriptovaliutų paslaugų teikėjams 27 narių bloke.
26% tarifas taikomas pelnui iš prekybos kriptovaliuta, jei jis viršys 2000 eurų per mokestinį laikotarpį. Kaip paskata deklaruoti kriptovaliutų pelną, naujajame įstatymo projekte taip pat nustatytas „pakaitinis pajamų mokestis“ investuotojams – 14% nuo 2023 m. sausio 1 d. turimo turto vertės, o ne įsigijimo metu.
Verta paminėti, jog pagal naujas taisykles nuostoliai dėl investicijų į kriptovaliutą gali būti atimami iš pelno ir perkeliami.
Nepaisant naujų mokestinių prievolių, investuotojams gali prireikti papildomų gairių dėl to, kas yra apmokestinamasis įvykis, nes dokumente taip pat teigiama, kad „keitimasis tarp kriptovaliutų turto, turinčio tokias pačias savybes ir funkcijas“, nėra „mokestinis atvejis“.